Leírás
Miben segít?
- hatékonyan erősíti az immunrendszert
- emésztőrendszeri panaszok (székrekedés, hasmenés, gyulladások, reflux) esetén ajánlott a szedése
- enyhíti a puffadást és a gázképződést
- felveszi a harcot a különböző gombás fertőzésekkel
- megakadályozza a Candida-gomba elszaporodását
- antibiotikum kúra után javasolt a szedése (az antibiotikumok kipusztítják a barátságos bélbaktériumokat)
- segít a bőrproblémák (ekcéma, pattanások) kezelésében, bőrfiatalító hatású
- csökkenti az alvás problémákat, és a stressz okozta feszültséget
- hosszabb távú használata csökkenti a koleszterinszintet és a vérnyomást
- serkenti a zsírok lebontását, ezáltal segíti a fogyást
- csökkentheti az asztmás és allergiás tüneteket
A bélflóra az emberi emésztőrendszerben élő összes mikroorganizmus közössége. A bélflóra legnagyobb előnye a szervezet számára az, hogy a megemésztetlen tápanyag maradványokból, szénhidrátokból hasznos tápanyagokat állít elő. A bélrendszerben élő bélbaktériumok számos mérgező mellékterméket bontanak le. Fontos tudnunk, hogy a bélflóra alkotja immunrendszerünk első védelmi vonalát is.
Az emberi testben mintegy 100 billió mikroorganizmus található, ami több, mint a testet alkotó emberi sejtek száma. Ha mérlegre tennénk, súlyuk egy felnőtt esetében meghaladná a 3kg-ot! A vastagbélben 300-1000 fajta baktérium él, de nagyobb mennyiségben csak 30-40 faj található. A bélflóra összetétele az emésztőrendszer különböző területein más és más. Egészséges szervezetben csak a vastagbélben telepednek meg mikroorganizmusok. A beleinkben élő baktériumok nagy többsége számunkra ártalmatlan és haszontalan baktérium, kisebb részük kórokozó (patogén), a többi pedig a szervezetünk számára hasznos baktérium faj. Ideális esetben a semleges és hasznos baktériumok teszik ki a bélflóra 70-80%-át.
Amíg bélflóránkban a hasznos baktériumok vannak túlsúlyban, azok – az immunrendszerünk részeként – megakadályozzák, hogy a kórokozók meg tudjanak telepedni vagy el tudjanak szaporodni beleinkben. Jelenleg 14 hasznos baktériumtörzset sikerült beazonosítani, ebből hét faj teszi ki a hasznos baktériumok 98 %-át. Sokan a bélben található gombákat a normál flóra tagjainak tartják de ez nem bizonyított. Az emberek 70-80%-ánál a bélrendszerben kis mennyiségben kimutathatók gombák (pl. a Candida), de betegséget nem okoznak, amíg a hasznos baktériumok vannak túlsúlyban. Ha azonban a jótékony baktériumok száma lecsökken – vagy a gombák számára kedvezőbb környezet alakul ki – ezek a gombák elszaporodhatnak, és amikor már „ők” kerülnek többségbe, kiszorítják a hasznos bélbaktériumokat.
Sajnos a bélflóra egyensúlya nem állandó, vannak olyan helyzetek és állapotok, melyek véget vetnek ennek az egyensúlyi állapotnak. A leggyakrabban ez a folyamat gyógyszerszedéshez köthető, így negatív hatással vannak bélflóránkra például az antibiotikumok, a gyomorsav lekötő gyógyszerek, a szteroidot tartalmazó gyulladásgátló szerek, és a hormontartalmú készítmények. Továbbá a helytelen étkezés, a dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás, valamint a tartós székrekedés vagy hasmenés mind elősegítik a jótékony hatású baktériumok arányának csökkenését. A helytelen táplálkozás - túlzott szénhidrát és/vagy fehérje fogyasztás, kevés rost - erjedést indíthat be a belekben (ennek jele pl. a puffadás) és ilyenkor olyan környezet alakul ki, amely jobban kedvez a kártékony baktériumoknak és gombáknak és ezek elszaporodása kiszorítja a jótékony baktériumokat.
A bélflóra egyensúlyának felborulásakor jelentkező leggyakoribb tünetek a puffadás, hasmenés, szelesség, székrekedés, emésztési zavarok, fáradtság és az ellenálló képesség csökkenése. A bélflóra károsodása betegségek kialakulásában is megnyilvánulhat, így jelentkezhet vastagbél-gyulladás, tejcukor-érzékenység, allergia, irritábilis bél szindróma (IBS) és hasnyálmirigy-gyulladás. Az emésztőrendszeri problémákon túl elszaporodhatnak a gombás fertőzések, bőrproblémák jelentkezhetnek, romolhat az alvás minősége, megemelkedhet a vérnyomás és a koleszterinszint, továbbá elhízás is bekövetkezhet.
Ilyenkor van szükség a hasznos bélflóra támogatására, helyreállítására.
Szedési javaslat
Napi 1-2 kapszula evések előtt fél órával.
Alkalmas vegetáriánusoknak, vegánoknak.
Figyelmeztetések
A készítmény szedése nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. A szedési javaslatban megadott mennyiséget ne lépje túl! A dobozt gyermekek elől gondosan elzárva kell tartani! Száraz, hűvös helyen tartandó! Minőségét megőrzi a dobozon feltüntetett időpontig (eredeti angol címke jobb alsó sarka (nap/hó/év)) A legtöbb készítmény átlagos minőség megőrzési ideje kb.1-2 év. Terhes vagy szoptatós anyák, továbbá bárki, aki orvosi kezelés alatt áll, vagy erre szorul, konzultáljon kezelőorvosával!
Termékcsalád | Probiotikumok |
Márka | G&G |
Származás | Egyesült Királyság |
Összetevők
Öszetevők (1 növényi kapszulában):
500mg SynBalance(R) Premix 14 (50 milliárd élő organizmus /gramm): B.bifidum, B.breve, B.infantis, B.longum, B.lactis, L.casei, L.acidophilus, L.bulgaricus, L.plantarum, L.rhamnosus, L.reuteri, L.salivarius, L.paracasei, S.thermophilus.